RİSEDER’den Rize’de Eğitime TAM Destek

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Bilişim ve İnovasyon Topluluğunun bu yıl birincisini düzenlediği Android Günleri Etkinliği Riseder Derneği,,Lider Akademi KPSS, ve Hanedan Grup sponsorluğunda Eğitim fakültesinde gerçekleştirildi. Etkinliğe Bilge Adam Yazılım Şirketinin Yazılım Danışmanı Ali Göl ve Makerhane A.Ş Yazılım Eğitmeni Hilal Güngör eğitmen olarak katıldılar.

Bilişim ve İnovasyon Topluluğu Başkanı Kaan Alp Can Eğitimin,Bilgisayar öğretmenliği adaylarının yazılım bilgisini geliştirmeye yönelik olduğunu bu eğitimin sektörde en çok kullanılan yazılım dili olan javaya ve en çok kullanılan programlardan birisi olan android Studio öğretmeyi amaçladığını gelecek yıllarda bu etkinliği gelenekselleştirmek istediklerini söyledi.

Programda konuşan Riseder Başkanı Sayın Bülent Akbulut; İlimizde eğitim alanında böylesine önemli bir çalışma yapılmasında emeği geçen ve bizlere de  destek olma fırsatı sunan bütün katılımcılara teşekkür ederek başladığı konuşmasına; gençlerimizin geleceğimiz olduğunu ve  eğitime her zaman destek olmaya devam edeceklerini belirtti.

Rize Lider Akademi KPSS Kursu Adına açıklama yapan Sayın Mustafa Aziz KAZDAL programlama ve yazılım bilgisinin ülkenin geleceğine yön vereceğini ve genclerimizin kendilerini bu alanda yetiştirmesinin önemli olduğunu vurguladı.Program sonunda Desteklerinden dolayı Riseder,Lider Akademi,Hanedan Grup ve yazilimgünleri.com ekibine plaket takdim edildi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir