Burs Başvurusu

BAŞVURU ŞARTLARI

 1. Lisans (4 Yıllık Üniversite) Programına dahil olmak.
 2. Zayıfı bulunmamak. (Her dönem sonunda öğrencinin transkriptini derneğe ulaştırması talep edilecektir.)  
 3. Yeni başlayan öğrenciler için lise mezuniyet ortalaması ve üniversite giriş puanını belgelemek. Başvuru sayısının fazla olması durumunda öncelik en üst sınıfa verilir.
 4. Gelir durumunun düşük olması.
 5. Boşalan kontenjanlara öğrenci seçilirken uygun şartlara sahip öğrencilerden not ortalaması en yüksek olan seçilir. Adaletin sağlanabilmesi için üniversite öğrenimine yeni başlayan öğrenciler ilk değerlendirmeye alınmaz.
 6. Şehit ve Gazilerimizin Birinci Derecedeki (Anne, Baba ve Kardeş) yakınları aynı esaslara göre kendileri için belirlenmiş olan kontenjanlardan yararlanırlar.
 7. Başvuru yaparken belirtilmiş olan esasları belgeleyemeyen kişinin başvurusu reddedilir. İkinci kez başvuru yapamaz. Eksik bilgisi olan öğrencinin başvurusu kabul edilmez.
 8. Burs 8 ay olarak verilir.
 9. Sadece Yapı Kredi Bankası öğrenci hesabına yatırılır.
 10. Elden başvuru kabul edilemez. Başvurular sadece www.riseder.com adresinden online olarak yapılır.
 11. İstenilen evraklar rize@riseder.com mail adresi aracılığıyla derneğe ulaştırılır.
 12. Bilgilerin ve banka hesap numarasının yanlışlığından ya da 2. şahıslardan oluşacak eksik bilgiden bursu alan öğrenci sorumludur. Başvuruyu yapan öğrenci gerekli şartları kabul etmiş sayılır.
 13. Burs başvurusu kabul edilen öğrenciler yaşadıkları aksaklıkları derneğimizin iletişim sorumlusu olan Sayın Nurlu ÇELİK ile 0 530 131 1953 nolu telefondan ya da mail aracılığıyla bildirebilir.
 14. Burslar Ekim, Kasım, Aralık, Ocak, Şubat, Mart, Nisan ve Mayıs aylarının ilk haftası içerisinde yatırılır.
 15. Derneğimizin Rize İlimizde hizmet vermesi sebebiyle öncelik ilimiz öğrencilerine tanınır. Kontenjanlarımızda boşluk bulunması halinde aşırı başarılı (not ortalaması 3,5’in üstünde) olan öğrencilere yönetim kurulunun oy birliğiyle burs verilebilir.
 16. Beyan edilen bilgilerin doğru olması gerekir.

RİSEDER Yönetim Kurulu