Derneğimiz

Rize İktisadi Sosyal Çalışmalar ve Eğitim Derneği olarak varoluş amacımız ilimizde ve ülkemizde başta eğitim çalışmaları olmak üzere, yapılan bütün sosyal faaliyetlere destek olmaktır.

Bu amaçla gönüllü arkadaşlarımızla çıkmış olduğumuz bu yolculukta her zaman ve her yerde eğitim çalışmalarının yanında olma gayretindeyiz.

Eğitim adına ilimize ve ülkemize en ufak bir faydamız dokunursa ne mutlu bizlere… Başlattığımız projelerle yakmış olduğumuz bu kıvılcımın, ülkemizde bir hizmet ateşine dönüşmesi ümidindeyiz.

Saygılarımla…

Bülent AKBULUT
RİSEDER Başkanı

DERNEK GEÇMİŞİ

2010 yılında Kurucu Başkanımız Sayın Mehmet KAZDAL’ın çalışmaları sonucunda Rize ilimizde öncelikle iktisadi çalışmalar yaparak İŞKUR destekli istihdam faaliyetlerinde bulunulmuştur. Özellikle 2011 yılında çok sayıda vatandaşımızın yürütülen kurs faaliyetleri sonucunda meslek sahibi olmaları sağlanmıştır.

2012 yılında elim bir kaza sonucunda kaybettiğimiz merhum başkanımız Sayın Mehmet KAZDAL’ın yerine Mustafa Aziz KAZDAL dernek başkanlığı görevini yerine getirmiştir.

2016 yılında üyelerimizin özellikle ilimizde ve ülkemizde ciddi eğitim sorunları olduğu ve bu sorunları çözümüne destek olmak amacıyla öncelikle eğitim sılagonuyla Eğitimci ve Yönetici Başkanımız Bülent AKBULUT göreve seçilmiştir.

2017 yılında “Okulumun Kardeş Camisi” projesi hayata geçirilmeye başlanmıştır. Gerek ilimizde gerekse ilimiz dışından derneğimize yapılan bütün yardım çağrılarına gücümüz ölçüsünde cevap verilemeye çalışmaktadır.

RİSEDER YÖNETİM KURULU