Burs Bilgilendirme

2020-2021 öğretim yılında verilecek olan burslarimizi üniversitelerin uzaktan eğitim kararlarına istinaden beklemeye alınmış olup, yüzyüze eğitim başladığında tekrar değerlendirmeye alınacaktır.

2 Mart Rize’nin Kurtuluşu Resim Segisi

 


Derneğimiz tarafından düzenlenen 2 Mart Rize’nin Kurtuluşu Konulu Resim Sergisine tüm halkımız davetlidir.
Tarih: 13.03.2020
15 Temmuz Demokrasi ve Cumhuriyet Meydanı etkinlik alanı
Saat. 11:30

Resim Yarışması Sonuçları

Rize iktisadi Sosyal Çalışmalar ve eğitim derneği olarak RİZE’mize eğitim ve sosyal alanlarda faaliyet göstererek değer katmaya çalışıyoruz. Dernek olarak daha önceden yapmış olduğumuz bu faaliyetlerimize bir yenisini daha ekleyerek ortaokullarda okuyan öğrencilerimizin katılabileceği Rize’mizin düşman  işgalinden kurtuluşunun 102 yılı konulu resim yarışması düzenledik. Recep Tayyip Erdoğan üniversitesinden Dr .Gülşen ÇELİK Öğretim üyesi, Rize TT Güzel Sanatlar lisesinden Mustafa ÇAVUŞ ve Ali Çavuş KARBUZ hocalarımızın seçici kurulunu oluşturduğu 1. Olan öğrencimize 1000 TL 2. Olan öğrencimize 750 TL 3. Olan öğrencimize 500 TL ve dereceye giren öğrencilerimize l boya malzemesi hediye vereceğimiz resim yarışması sonuçlarını çok değerli  alanında uzman olan hocalarımızın seçimleri ile;
‌1. Alipaşa Öztürk (Fatih Ortaokulu)
‌2. Ceylin KILIK (Merkez Atatürk Ortaokulu)
‌3. Zehra Kutanoğlu (Özel Çözüm Koleji)
Mansiyon: Beril Öztürk (Özel Çözüm Koleji)
‌Özel öğrenci ödülü : Havva Nur Çolak (Zehra Usta Özel Eğitim Uygulama Okulu)
ödüllere layık görüldü.
Ödüllendirme Rize Valiliğinin 2 Mart günü Rize nin Kurtuluşu töreninde öğrencilerimizin katılımı ile gerçekleştir. RİSEDER olarak tüm destekçilerimize teşekkür ederek, Rize’mize değer katmaya  ve öğrencilerimize destek  olmaya devam edeceğiz.
Dereceye giren resimler;

1

2

3

Mansiyon

Özel Öğrenci

Resim Yarışması

Rize iktisadi Sosyal Çalışmalar ve eğitim derneği olarak RİZE’mize eğitim ve sosyal alanlarda faaliyet göstererek değer katmaya çalışıyoruz. Dernek olarak daha önceden yapmış olduğumuz bu faaliyetlerimize bir yenisini daha ekleyerek orta okullar da okuyan öğrencilerimizin katılabileceği Rize mizin düşman  işgalinden kurtuluşunun 102 yılı konulu  Recep Tayyip Erdoğan üniversitesinden Dr  Gülşen ÇELİK Öğretim üyesi, Rize TT güzel sanatlar lisesinden Mustafa ÇAVUŞ ve Ali Çavuş KARBUZ hocalarımızın seçici kurulunu oluşturduğu 1. Olan öğrencimize 1000 TL 2. Olan öğrencimize 750 TL 3. Olan öğrencimize 500 TL ve dereceye giren öğrencilerimize kırtasiye boya malzemesi hediye verilecek resim yarışması yapmaktayiz. Riseder
‌ olarak Rize’mize değer katmaya  ve öğrencilerimize destek  olmaya devam edeceğiz.

Çocuklara Yardım Eli !

RİSEDER olarak bağışcımız aracılığıyla acil jeneratör ihtiyaci bulunan küçük evladımıza tez zamanda iyileşmesi umuduyla jeneratör yardımını yapıldı.

RİSE-DER Başkanlığına İshak Güngör Seçildi.

Rize İktisadi Sosyal Çalışmalar ve Eğitim Derneği (RİSE-DER) Başkanlığına İshak  Güngör seçildi.

Derneğin Genel Kurulu, şehir merkezindeki bir iş yerinde mevcut başkan Bülent Akbulut ve üyelerin katılımıyla gerçekleştirildi.

Akbulut’un aday olmadığı seçimde, başkanlığa üyelerin oyunun tamamını alan İshak Güngör getirildi.

Güngör, seçimin ardından yaptığı konuşmada, RİSE-DER’in amacının Türkiye’nin her yerinde eğitim alan başarılı Rizeli üniversite öğrencilerine katkı sağlamak olduğunu söyledi.

Derneğin amacını yerine getirmek için çalışacaklarını vurgulayan Güngör, her zaman geleceğin teminatı olan öğrencilerin yanında yer alacaklarını aktardı.

Güngör’ün başkanlığındaki yönetimde, Tuğba Bekar, İrfan Topal, Mehmet Toptan ve Mehmet Topaloğlu yer alıyor.

Okulumun Kardeş Camisi Projesi Kapsamında Yapılan Faliyetler Paylaşılmak Amacıyla Dergi Haline Getirilecektir.

RİSEDER Eğitim Derneği Sponsorluğunda Rize İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve İl Müftülüğü İş Birliğinde Yürütülen “Okulumun Kardeş Camisi Projesi” kapsamında yayınlanacak dergimiz ülkemizin seksen bir ilindeki tüm kamu kurumlarına ulaştırılarak projemizin ülke genelinde yayılması amaçlanmaktadır.

19 Ocak 2019 tarihine kadar yapmış olduğunuz etkinlikleri haber haline getirerek, görselleriyle birlikte  rize@riseder.com adresine mail atın, değerlendirme sonucunda etkinliğiniz oluşturulacak dergide yayınlanacaktır.

RİSEDER ailesi olarak,

11.12.2018 tarihinde makamında uğradığı saldırı sonucu şehit olan Rize İl Emniyet Müdürümüz 1.Sınıf Emniyet Müdürü Altuğ Verdi için  Allah’tan rahmet, ailesi ve yakınlarına başsağlığı ve sabırlar dileriz.

 Milletimizin başı sağ olsun.

Rize’de Otizmli Çocuklar için “Okulumun Kardeş Camisi” Etkinliği Düzenlendi

Rize Güneysu Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Merkezinde “Okulumun Kardeş Camisi” etkinliği düzenlendi.

Rize'de Otizmli Çocuklar İçin “Okulumun Kardeş Camisi” Etkinliği Düzenlendi

Özel Eğitim Merkezi ile kardeş cami olan Güneysu Şükrü Elmas Topçuoğlu Camii işbirliğiyle Cuma günü düzenlenen etkinlikte otizmli çocuklar cuma namazına giderek, namaz bitiminde cami cemaatine tatlı ikramında bulundu.

Özel Eğitim Merkezi Müdürü Ramazan Çiçekli’nin organize ettiği etkinlik öncesinde RİSEDER Eğitim Derneği heyeti, Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Merkezini ziyaret ederek, çocuklara ikramda bulundu. Ardından birlikte Cuma namazı kılınarak, namaz sonrasında cami cemaatine tatlı ikramında bulunuldu. Renkli görüntüler oluşan programda vatandaşlar, otizmli çocuklarla özel olarak ilgilendi. Güneysu Şükrü Elmas Topçuoğlu Camii İmam Hatibi Yusuf Kayhan’ın çocuklara camiyi gezdirerek, cami ile ilgili bilgiler verdiği etkinlikte, eğitimde sevginin ne kadar güçlü olduğu bir kez daha ortaya çıkmış oldu.

rize-guneysu-kizilay-sukru-nurten-topcuoglu-ozel-egitim-merkezinde-“okulumun-kardes-camisi”-etkinligi-duzenlendi-(4).jpg

Yapılan etkinliğe katılarak destek olmaya çalışan RİDEF Rize İl Temsilcisi ve RİSEDER Yönetim Kurulu Başkanı Bülent Akbulut, yaptığı açıklamada; Rize İl Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve RİSEDER Eğitim Derneği arasında imzalanan üçlü protokol kapsamında il genelinde yürütülen “Okulumun Kardeş Camisi” etkinliklerinin her geçen gün daha fazla artarak devam ettiğini belirtti.

Akbulut, etkinlikte emeği geçen Kızılay Şükrü Nurten Topçuoğlu Özel Eğitim Merkezi personeline, öğretmenleri, idarecilerine, Okul Müdürü Ramazan Çiçekli’ye ve Güneysu Şükrü Elmas Topçuoğlu Camii İmam Hatibi Yusuf Kayhan’a etkinliğe katkılarından dolayı teşekkür ettiğini belirtti.

rize-guneysu-kizilay-sukru-nurten-topcuoglu-ozel-egitim-merkezinde-“okulumun-kardes-camisi”-etkinligi-duzenlendi-(3).jpgrize-guneysu-kizilay-sukru-nurten-topcuoglu-ozel-egitim-merkezinde-“okulumun-kardes-camisi”-etkinligi-duzenlendi-(5).jpgrize-guneysu-kizilay-sukru-nurten-topcuoglu-ozel-egitim-merkezinde-“okulumun-kardes-camisi”-etkinligi-duzenlendi-(6).jpgrize-guneysu-kizilay-sukru-nurten-topcuoglu-ozel-egitim-merkezinde-“okulumun-kardes-camisi”-etkinligi-duzenlendi-(7).jpg

rize-guneysu-kizilay-sukru-nurten-topcuoglu-ozel-egitim-merkezinde-“okulumun-kardes-camisi”-etkinligi-duzenlendi-(8).jpgrize-guneysu-kizilay-sukru-nurten-topcuoglu-ozel-egitim-merkezinde-“okulumun-kardes-camisi”-etkinligi-duzenlendi-(1).jpgrize-guneysu-kizilay-sukru-nurten-topcuoglu-ozel-egitim-merkezinde-“okulumun-kardes-camisi”-etkinligi-duzenlendi-(2).jpg

Rize’de “Okulumun Kardeş Camisi Projesi” Başlatıldı.

Rize Müftülüğü, İl Milli Eğitim Müdürlüğü ve Rize İktisadi Sosyal Çalışmalar ve Eğitim Derneğince (RİSEDER) hazırlanan projenin tanıtımı, İsmail Kahraman kültür Merkezi’nde yapıldı.

İl Müftüsü İsmail Yalçın, burada yaptığı konuşmada, özellikle yabancı ülkelerin eğitim sisteminin, dini inanışını destekleyici nitelikte olduğuna dikkat çekti.

Projeyle bir farkındalık oluşacağını ifade eden Yalçın, İl Müftülüğü olarak projeye destek verdiklerini ve yapılan çalışmaların olumlu yönde olduğunu belirtti.

İl Milli Eğitim Müdürü Ahmet Hamdi Yılmaz ise kendilerine gelen destek talebini olumlu cevapladıklarını vurgulayarak, projenin destekçisi olacaklarını kaydetti.

Projenin il genelinde bütün okullarda uygulanacağını aktaran Yılmaz, her okulda bir öğretmenin proje yürütücüsü olarak görevlendirildiğini söyledi.

Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi İlahiyat Fakültesi Öğretim Görevlisi Doç.Dr. Yusuf Acuner projenin dini boyutunu, öğretim görevlisi Yrd. Doç.Dr. Fatih Camadan ise projenin eğitim boyutuyla ilgili bilgi verdi.

Proje, il genelinde 250 okul ve 121 camide uygulanacak.